wtorek, 18 stycznia 2011

Wkrótce rekordowy poziom Wisły?


Jeśli prognozy się sprawdzą, w środę lub w czwartek Wisła w Wyszogrodzie w powiecie płockim osiągnie najwyższą w historii pomiarów wysokość: trzy metry ponad stan alarmowy – ostrzega "Gazeta Wyborcza".

W południe w starostwie płockim wicedyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie Paweł Witkowski poinformował, że do powiatu nadciąga z południa Polski ogromna fala. Tak wynika z programu symulacyjnego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Poziom Wisły w Wyszogrodzie ma osiągnąć w środę lub w czwartek 850 cm. Woda przekroczy stan alarmowy o trzy metry.

- Poziom 780-791 cm to absolutne maksimum, jakie dotąd mieliśmy - mówi Stanisław Maciejewski, dyrektor płockiego oddziału Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

W Kępie Polskiej rzeka ma się zatrzymać na 740 cm, czyli przekroczy alarm o 2,9 m. Będzie to stan podobny do tego, jaki Wisła osiągnęła wiosną zeszłego roku.

- Wały powinny wytrzymać, ale szkody wyrządzone przez bobry są tak olbrzymie, że trudno cokolwiek przewidzieć - zaznacza Maciejewski.

Więcej...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz