czwartek, 31 maja 2012

Wypożycz rower i do Kampinosu!

Chcesz pojeździć na dwóch kółkach po Puszczy Kampinoskiej, ale nie masz własnego roweru. Od kilku miesięcy to żaden problem, ponieważ na warszawskim Bemowie działa system wypożyczania jednośladów.
Zasada działania jest prosta. Na początek musimy zarejestrować się w systemie, zasilając swoje konto odpowiednią kwotą. Przy wypożyczeniu musimy następnie albo użyć swojej karty miejskiej, albo telefonu komórkowego. I w drogę! Pierwsza godzina kosztuje 2 zł, a każda kolejna – 4 zł. Czyli stosunkowo niewiele. Na razie na Bemowie jest 11 stacji – najbliższa Puszczy Kampinoskiej położona jest przy pętli autobusowej Stare Bemowo – stąd do Kampinosu jest około 5-6 km.

Pewną wadą wykorzystania tych rowerów w Puszczy jest ich typ – to zwykłe rowery miejskie, które będą sobie kiepsko radziły w grząskich piachach i bagnach kampinoskich, ale na utwardzonych drogach da sobie radę!

A już wkrótce podobnym systemem mają być obejmowane kolejne dzielnice Warszawy. Miło by było jakby rozszerzyły się także na okoliczne gminy (Łomianki, Izabelin, Stare Babice), choć nic na razie, niestety, tego nie zapowiada.

Więcej o Bemowo Bike
Więcej o Veturilo, czyli rowerze ogólnowarszawskim

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz