niedziela, 23 września 2012

Kolejne nowe kładki


Dziś pojechałem na rower na rekonesans, by zobaczyć, czy zbudowano już wszystkie zapowiadane kilka tygodni temu kładki. Okazuje się, że są już gotowe!

Jak już pisałem w zeszłym tygodniu, pierwsza kładka znajduje się na zielonym szlaku z uroczyska Na Miny w kierunku Sierakowa. Druga kładka znajduje się z kolei na zielonym i niebieskim szlaku z Zaborowa Leśnego w kierunku Zaborowa, czyli na najprawdopodobniej najbardziej mokrej ścieżce w Kampinosie (nie dotyczy tego lata ;)). Z pewnością się więc przyda, choć to kropla w morzu potrzeb, bo i tak trzeba będzie się przebijać przez wiele innych niezbudowanych kałuż. Swoją drogą po ostatnich deszczowych dniach na szlaku tym zrobiło się trochę błotniście (ale bez przesady ;)).

Trzecia kładka znajduje się na żółtym szlaku w okolicach uroczyska Debły, tuż obok mostku nad Kanałem Zaborowskim. To dobry pomysł, żeby ją tam postawić po wczesną wiosną prawie zawsze zalega tam głębokie błoto.

Poza tym w wielu miejscach można zobaczyć nowe tablice informacyjne, mapy i drogowskazy. Wciąż nigdzie nie widać jednak łosiowych witaczy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz