niedziela, 20 maja 2012

Remont w Macierzyszu


Ulica Sochaczewska łącząca Macierzysz z Wieruchowem to dla wielu rowerzystów dobra (bo mało ruchliwa) trasa dojazdu do południowo-wschodniej części Puszczy Kampinoskiej. Jej wadą jest jednam fatalna nawierzchnia. Na szczęści wkrótce to się zmieni. 18 maja drogowcy zamknęli tę ulicę i rozpoczął się jej remont. Potrwa 2 miesiące. Przez ten czas ulica jest nieprzejezdna.

Kamień Kobendzy odnowiony!


Jak obiecali, tak zrobili! Członkowie Klubu Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej „Kampinoski Szwendak” odnowili 1 maja kamień upamiętniający inicjatora powstania parku narodowego w Kotlinie Warszawskiej. Serdeczne gratulacje! Ale to nie koniec… „Kampinoski Szwendak” zapowiada kolejne tego typu pożyteczne akcje. Zdjęcie Kamienia Kobendzy przed i po renowacji można zobaczyć na stronie internetowej klubu.


A skoro już jesteśmy przy chwaleniu. Stowarzyszenie Klaudyn wsparte przez Gminę Stare Babice postanowiło 12 maja w czynie społecznym posprzątać swoją miejscowość. Mimo deszczowej pogody w akcji uczestniczyło 24 ochotników, którzy zebrali ponad tonę śmieci! W tym miejscu można żywić nadzieję, by któregoś dnia takie akcje nie miały już sensu (ze względu oczywiście na brak śmieci).