piątek, 1 czerwca 2012

UFO zatacza coraz szersze kręgi


Na krótko po opublikowaniu przeze mnie notki o UFO w Puszczy Kampinoskiej okazało się, że cała sprawa jest nadmuchana, a rzekome zdjęcie z tego wydarzenia to puszka po groszku podrzucona na góry… Teraz się okazuje, że to prowokacja skierowana na zdyskredytowanie całego zajścia…
Tak przynajmniej twierdzą redaktorzy serwisu „Na progu nieznanego”. Ich zdaniem wiele relacji świadczy o tym, że w miejscowości Gać w okolicach Leoncina faktycznie wylądowało UFO. Potwierdzeniem mają być liczne relacje świadków oraz zdjęcie, które opublikowano na stronie „NPN”, a na nim… zwykłe bagno… i do tego widać na nim drzewa bez liści, czyli zdjęcie nie mogło być wykonane w maju… sam więc już nie wiem, w co bardziej wierzyć – puszkę po groszku czy „Józka z bagien”.

Tak czy inaczej wokół całej sprawy atmosfera gęstnieje i jeśli coś nowego się wydarzy, to na pewno coś o tym napiszę. Jak tak dalej pójdzie, to może Puszcza Kampinoska stanie się nową strefą 51? Mieszkańcy Leoncina powinni więc szybko przebranżowić się z rolnictwa na sprzedaż koszulek z zielonymi ludzikami.

PS. Z góry przepraszam, jeśli ktoś poczuł się urażony moimi kpinami, ale sprawa jest z jednej strony fascynująca i nietypowa, a z drugiej potwornie naciągana. Najcelniej skomentował ją jeden z internautów:
A nikt się nie zastanawiał , że na jakim badziejstwie latają te UFOludki . Ciągle same katastrofy. Przelatują całe parsekty wśród meteorów i zabójczego promieniowania i dolatują do Ziemi i jebudu w glebę. Może Oni po prostu z Ziemi zrobili sobie wysypisko śmieci . U nich za dużo kosztuje złomowanie to podrzucają do nas jak do lasu.

Więcej o UFO w Kampinosie:  [1] [2] [3]

czwartek, 31 maja 2012

Wypożycz rower i do Kampinosu!

Chcesz pojeździć na dwóch kółkach po Puszczy Kampinoskiej, ale nie masz własnego roweru. Od kilku miesięcy to żaden problem, ponieważ na warszawskim Bemowie działa system wypożyczania jednośladów.
Zasada działania jest prosta. Na początek musimy zarejestrować się w systemie, zasilając swoje konto odpowiednią kwotą. Przy wypożyczeniu musimy następnie albo użyć swojej karty miejskiej, albo telefonu komórkowego. I w drogę! Pierwsza godzina kosztuje 2 zł, a każda kolejna – 4 zł. Czyli stosunkowo niewiele. Na razie na Bemowie jest 11 stacji – najbliższa Puszczy Kampinoskiej położona jest przy pętli autobusowej Stare Bemowo – stąd do Kampinosu jest około 5-6 km.

Pewną wadą wykorzystania tych rowerów w Puszczy jest ich typ – to zwykłe rowery miejskie, które będą sobie kiepsko radziły w grząskich piachach i bagnach kampinoskich, ale na utwardzonych drogach da sobie radę!

A już wkrótce podobnym systemem mają być obejmowane kolejne dzielnice Warszawy. Miło by było jakby rozszerzyły się także na okoliczne gminy (Łomianki, Izabelin, Stare Babice), choć nic na razie, niestety, tego nie zapowiada.

Więcej o Bemowo Bike
Więcej o Veturilo, czyli rowerze ogólnowarszawskim

wtorek, 29 maja 2012

Sensacja! UFO w Kampinosie!


Tego jeszcze na tym blogu nie było! Jak donosi w sensacyjnym tonie portal InneMedium.pl, w okolicach miejscowości Gać (tuż obok Leoncina) 24 maja rozbił się niezidentyfikowany obiekt latający! Ponoć zaraz po upadku teren otoczyło wojsko i grzecznie wszystkich gapiów wyprosiło. Obiekt miał ponoć wielkość kilkudziesięciu metrów i pokrył okoliczne pola substancją określoną jako "metaliczny puch".

Cóż powiedzieć... wypada się chyba cieszyć, że nawet kosmici (o ile to oni) doceniają uroki Puszczy Kampinoskiej :)

PS. Dziękuję pewnemu fejsbukowiczowi za cynk!

niedziela, 27 maja 2012

Czy grozi nam susza?


Już od kilku ładnych lat w Kampinoskim Parku Narodowym nie ogłaszano alarmu przeciwpożarowego. Czy w tym, dość suchym roku, się to zmieni?
Ostatnia zima była mało śnieżna, wiosną też mocno nie padało, za to słonko mocno grzało – takie warunki zrobiły swoje. W bagnach jest już mało wody, ściółka jest mocno przesuszona. Czy władze Kampinoskiego Parku Narodowego zdecydują się więc zamknąć Park ze względu na wysokie pożarowe?

Na razie nic na to nie wskazuje. Jak wynika ze strony Lasów Państwowych, faktycznie na terenie większości kraju zagrożenie pożarowe jest wysokie. Na szczęście w Puszczy Kampinoskiej jest małe. Co więcej, prognozy pogody zapowiadają, że w najbliższym tygodniu możemy spodziewać się opadów deszczu, które trochę podleją lasy. W kolejnym tygodniu czekają nas ponoć upały, ale czy przywrócą one zagrożenie pożarowe? Trudno wróżyć.

Zapowiedź Kampinoskiego Rajdu Rowerowego


9 czerwca (niedziela)  czterech miejsc (bemowski Ratusz, Izabelin, Stare Babice, Bielany) ruszy czternasty już Kampinoski Rajd Rowerowy. Mogą w nim uczestniczyć zarówno dorośli, jak i dzieci (ale tylko pod opieką starszych). Organizatorzy spodziewają się na imprezie nawet 700 osób. Przejazd ze wszystkich czterech lokalizacji ma się zakończyć na polanie w Lipkowie.

Szczegóły

Powódź w Czosnowie będzie mniej groźna


Gmina Czosnów informuje, że po wieloletnich staraniach rozpocznie się przebudowa wału przy Wiśle. Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie realizuje ostatnie formalności związane z uzyskaniem pozwoleń, po czym ogłoszony zostanie przetarg. Rozpoczęcie inwestycji było odwlekane  ze względów formalno-prawnych i finansowych (wartość tej inwestycji to ok. 20 mln zł.). Za dwa lata prawie cały 15 kilometrowy odcinek wału Wisły w gminie będzie miał najwyższy standard bezpieczeństwa. Na podkreślenie zasługuje fakt, że na Mazowszu będą realizowane tylko dwie tego typu inwestycje.

Źródło: Gmina Czosnów