czwartek, 1 listopada 2012

Jesienny konkurs fotograficzny


Jesień miała w tym roku w Puszczy Kampinoskiej swoje ładne chwile i - miejmy nadzieję - jeszcze będzie miała. Wszystkim tym, którzy utrwalili jej piękno na zdjęciach, polecam konkurs fotograficzny ogłoszony przez portal Lomianki.info. Co prawda dotyczy tylko Łomianek, ale wszak część tego miasta leży w Puszczy Kampinoskiej :).

Zgłoszenia można przesyłać do końca listopada! Oczywiście przewidziano nagrody. 

Szczegóły

środa, 31 października 2012

Przegląd prasy: Tablica Olendrów na Białołęce


Nie jest to bezpośrednio związane z Kampinoskim Narodowym, ale tematyka Olendrów jest przecież temu regionowi szczególnie bliska:

Po kilku latach starań na Białołęce odsłonięto we wtorek tablicę upamiętniającą osadników ewangelickich, Olendrów.

Pochodzili oni z terenów dzisiejszej Holandii, a osiedlali się na ziemiach polskich na przełomie XVI i XVII wieku uciekając przed prześladowaniami religijnymi związanymi z reformacją. Wieloletnie doświadczenie w osuszaniu podmokłych terenów pozwalało im zagospodarowywać ziemie położone przy rzekach czy kanałach.

Więcej w Życiu Warszawy

wtorek, 30 października 2012

Puszcza Kampinoska w zimowej szacie


W sobotę, ku zaskoczeniu wielu, spadł pierwszy w tym sezonie śnieg. Jeszcze większym zaskoczeniem może być to, że wciąż się utrzymuje. A to niepowtarzalna okazja, żeby podziwiać Puszczę Kampinoską w nowej szacie. Ja niestety nie miałem w ostatnich dniach czasu na kampinoski wypad, ale na szczęście są tacy, co mogli... i na ich blog odsyłam.

poniedziałek, 29 października 2012

Zapowiedź mszy w Palmirach


1 listopada br. o godz. 13:00 na Cmentarzu w Palmirach zostanie odprawiona msza św. za pomordowanych i poległych w Puszczy Kampinoskiej. Odprawi ją i kazanie wygłosi ks. prof. Henryk Skorowski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.