wtorek, 12 lutego 2013

Po grzybki-halucynki do Puszczy Kampinoskiej


Fot. KSP
W 2012 roku najczęściej odwiedzanym newsem na tym blogu była wiadomość o lądowaniu UFO w okolicach Leoncina. Cóż… właśnie się okazało, jaka była najprawdopodobniej faktyczna przyczyna całego tego głośnego zdarzenia.

Oto bowiem Komenda Stołeczna Policji donosi w oficjalnym komunikacie prasowym: „25-latka została zatrzymana przez bielańskich kryminalnych za posiadanie środków psychotropowych. Podczas przeszukania jej mieszkania, funkcjonariusze znaleźli kilka gramów grzybków halucynogennych. Kobieta już usłyszała zarzuty. Grozi jej teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności”.

Skąd miała grzybki? Jak wyjaśnia KSP – „z Kampinosu”, czyli – jak mniemam – z Puszczy Kampinoskiej. Kolejny raz bogactwo przyrody tego pięknego zakątka Mazowsza mnie zaskoczyło!

Jak czytamy dalej w komunikacie:
Bielańscy kryminalni dostali informację, że w lokalu przy ulicy Włościańskiej mieszka kobieta mająca związek ze środowiskiem narkotykowym. Policjanci niezwłocznie postanowili sprawdzić tę informację i udali się we wskazane miejsce. W lokalu przebywało kilka osób, w tym 25-letnia kobieta, która była właścicielką grzybków halucynogennych. Funkcjonariusze znaleźli je w kuchni na szafce. Łysiczki lancetowate 25-latka osobiście zbierała je w Kampinosie i suszyła. Miały być dodatkiem do zupy.
Kryminalni zabezpieczyli ponad 5 gramów grzybków, a kobietę zatrzymali. 25-latka już usłyszała zarzut za posiadanie substancji psychotropowych wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Teraz grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.
I już się nie dziwię, skąd każdej jesieni w Puszczy Kampinoskiej taka inwazja grzybiarzy!

4 komentarze:

 1. Jeszcze tylko lokalizacje podajcie gdzie rosną :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tego oczywiście KSP nie podaje, ale podejrzewam, że owe grzybki są na wyciągnięcie ręki. Tylko trzeba wiedzieć, jak wyglądają :))
  http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81ysiczka_lancetowata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. uzupełnieniem wiki niech będzie ten obrazek:
   http://d.naszemiasto.pl/k/r/8e/aa/4abb2653b93b4_o.jpg

   Usuń
 3. Jedzą kurfy ryby jedzą też i grzyby

  OdpowiedzUsuń