sobota, 27 kwietnia 2013

Kampinoski Szwendak odnowił trzeci pomnik!


 
Na początku był Kamień Kobendzy, później Kamień Plapisa, a teraz członkowie Klubu Przyjaciół Puszczy Kampinoskiej idą za ciosem i odnawiają trzeci pamiątkowy kamień. 24 kwietnia odnowiono kamień poświęcony bohaterom walk z okresu II Wojny Światowej – Pomnik Żołnierzy AK 1944 r. Stoi on przy żółtym szlaku, około 100 m od wejścia na Polanę Opaleń. Oczywiście prace zostały wykonane za wiedzą i zgodą władz Kampinoskiego Parku Narodowego. Musicie przyznać, drodzy czytelnicy, że efekt czyszczenia jest wspaniały! Gratulacje za kawał dobrej roboty!

Ale na tym zapewne nie koniec. Członkowie "Szwendaka" zapowiadają, że mają jeszcze chęć i siły na kolejne renowacje. Znacie jakieś miejsce w Puszczy, które wymaga podobnych prac? Jeśli tak, dajcie znać "Szwendakowi"!

2 komentarze:

 1. Witam. bardzo dziękuję za sprostowanie komentarzy i za docenienie włożonej pracy. Mam nadzieję, że zdrowie i czas pozwolą jeszcze w tym roku na odnowienie kolejnego pomnika.

  Pozdrawiam
  Paweł Szewczyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna inicjatywa!!!!

  Tak trzymać!

  Może Szwendak ze swoimi pomysłami zajrzy też na zachodnią część Puszczy?? Tam jest sporo wartych uwagi i chylących się ku upadkowi miejsc..

  OdpowiedzUsuń