piątek, 21 czerwca 2013

Po Wiśle będzie kursować wyszogrodzki tramwaj wodny

FotoJeśli nie macie jeszcze pomysłów na pierwszy letni weekend w tym roku, być może warto pomyśleć o rejsie nowym tramwajem wodnym zakupionym przez Urząd Miasta i Gminy w Wyszogrodzie. Pierwsza okazja nadarzy się już w sobotę, 22 czerwca, podczas Wianków" w Czerwińsku nad Wisłą. Kursy mają być darmowe. Kolejne rejsy odbędą się dnia następnego, ale już ze swojego portu macierzystego, czyli z Wyszogrodu.

Gorąco polecam te rejsy – nawet jeśli nie w ten weekend, to w następne. Dolina pomiędzy Czerwińskiem i Wyszogrodem to jeden z najpiękniejszych fragmentów Wisły. Co ciekawe, to właśnie tutaj występują największe "przepaście na Mazowszu" ;).

Ale atrakcje w ten weekend zaplanowano także w Granicy obok Kampinosu:
Stowarzyszenie "Towarzystwo Kampinoskie" oraz Kampinoski Park Narodowy zapraszają dnia 23 czerwca 2013 r. (godz. 13.00-16.00) na doroczne "Szukanie Kwiatu Paproci" oraz "V Powiatowy Przegląd Twórczości Ludowej" w Chacie Kampinoskiej, na terenie Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w Granicy. 
A w temacie letnich atrakcji w Puszczy Kampinoskiej. Wygląda na to, że w tym roku niestety nie wystartuje kolejka z Sochaczewa do Tułowic. Na jej stronie internetowej od zeszłego roku cisza, jak makiem zasiał. Zapewne jest to spowodowane poważnymi problemami Muzeum Kolejnictwa. Miejmy nadzieję, że to tylko przejściowe kłopoty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz