poniedziałek, 30 września 2013

(Komunikacyjny) przegląd wydarzeń z Puszczy

Poza jednym wyjątkiem tym razem w przeglądzie dominują informacje związane z komunikacją i transportem:
1) Ul. Mościckiego w Lipkowie już gotowa po remoncie, także od 2 października autobusy 714 i L18 wracają tam na swoje dotychczasowe trasy.

2) Komunikacyjna nowość od 1 października. Staraniem Wójta Gminy Kampinos tego dnia rusza nowa linia autobusowa na odcinku Leszno (pętla) - Sochaczew (Pl. św. Dominika) – Leszno. Posiadacze biletów miesięcznych (jak mniemam także i kwartalnych, ale tego gmina Kampinos nie pisze wprost) nie będą ponosić na tym odcinku odpłatności z tytułu przejazdu. Inne osoby zobowiązane są do wykupienia biletu za przejazd zgodnie z obowiązującym cennikiem. Rozkład dostępny jest tu.

3) Gmina Czosnów rozstrzygnęła kolejną edycję konkursu fotograficznego. Zachęcam do oglądania zwycięskich prac. Jak zwykle piękne!

A propos... pamiętajcie, że do 15 października można przesyłać zdjęcia do konkursu fotograficznego Kampinoskiego Parku Narodowego. Tematem zdjęć ma być LATO.

niedziela, 29 września 2013

Wyniki grzybowej ankiety

Zgodnie z zapowiedzią poniżej prezentuje wyniki ankiety, w której chciałem zbadać Wasze opinie dotyczące zakazu zbierania grzybów. Jak widać, dominuje przekonanie, że zakaz jest zbyt restrykcyjny i generalnie trzeba go poluzować.

Ze swojej strony napiszę tylko tyle komentarza, że skoro takie poglądy mają osoby, którym dobro puszczy leży na sercu (a tak myślę o czytelnikach tego bloga), to dla władz Kampinoskiego Parku Narodowego te wyniki powinny być inspiracją do jakiegoś działania – czy to do zmiany regulaminu, czy do edukowania turystów, że warto jednak tenże regulamin przestrzegać.