sobota, 12 października 2013

Łomianki i Nowy Dwór walczą o wylotówkę przez Puszczę

Nie tak dawno pisałem o tym, jak premier Donald Tusk ogłosił, że budowa wylotówki na Gdańsk (co istotne, biegnącej skrawkiem Kampinoskiego Parku Narodowego w okolicach Łomianek Dąbrowy) zostaje odłożona na czas nieokreślony. Wszystko po to, by domknąć obwodnicę Warszawy. Decyzja ta nie spodobała się jednak włodarzom z Łomianek, Czosnowa oraz Nowego Dworu Mazowieckiego.

By zaprotestować przeciwko temu postanowieniu, wysłali niedawno do premiera list. Podkreślają w nim m.in., że budowa wylotówki do dla mieszkańców okolicznych gmin kwestia bezpieczeństwa. Porusza się nią bowiem nawet 55 tys. pojazdów na dobę. W związku z tym zwracają się do premiera o podanie planowanej decyzji zakończenia tej inwestycji.

Więcej informacji 

piątek, 11 października 2013

Rusza modernizacja parkingu w Granicy

http://bip.kampinoski-pn.gov.pl/components/com_remository_files/file_image_226/img_226_01.jpgZgodnie z oczekiwaniami własnie ruszyły prace nad modernizacją infrastruktury turystycznej w Granicy (gm. Kampinos). Jak podaje Kampinoski Park Narodowy, w związku z tym tamtejszy parking oraz polana turystyczna zostają zamknięte do odwołania. Nie jest to jednak powód, by omijać do miejsce. Zarówno samochody i motocykle, jak i autokary będą mogły zatrzymywać się na bezpłatnym parkingu tymczasowym.

Prace będą się składały z trzech elementów.
http://bip.kampinoski-pn.gov.pl/components/com_remository_files/file_image_227/img_227_01.jpg• Po pierwsze, przebudowy parkingu (teren A). Zamówienie przewiduje: roboty rozbiórkowe, ziemne, wykonanie pakże instalację wiat, tablic informacyjnych, koszy na śmieci, ogrodzenia czy oświetlenia.
• Drugim elementem prac będzie zagospodarowanie pobliskiej polany (teren B), w tym instalację: wiaty piknikowej, miejsca na ognisko, tablicy informacyjnej, koszy na śmieci, piaskownicy, boiska czy oświetlenia.
• Trzeci etap polega na zagospodarowaniu zieleni na terenach A i B.

Przebudowa parkingu ma być gotowa do końca listopada br. Prace na polanie mają się skończyć do końca sierpnia 2014 roku. Z kolei zagospodarowanie zieleni na terenach A i B powinno się zakończyć do końca listopada 2014 roku.

niedziela, 6 października 2013

Złota polska jesień w obiektywie

Kto nie był w ten weekend w Puszczy Kampinoskiej, niech żałuje! Ale nic straconego. Jak bowiem pokazują modele meteorologiczne na niemieckiej stronie WetterZentrale.de, w kolejny weekend temperatura na Mazowszu może przekroczyć nawet 20 stopni (na plusie rzecz jasna ;) )!!! Oczywiście, takie długoterminowe prognozy maja zawsze niską wiarygodność, ale trzymam gorąco kciuki, by się sprawdziła!

A skoro takie letnie mamy prognozy, to jeszcze raz przypominam! Do 10 października (czwartek) można przesyłać zdjęcia w konkursie Kampinoskiego Parku Narodowego. Tematem ma być LATO. Szczegóły.

Okolice Granicy

Okolice Dębu Powstańców 1863 r.

Okolice Dębu Powstańców 1863 r.

Dąb Powstańców 1863 r.

Wilcze Tułowskie

Dąb koło Św. Teresy