poniedziałek, 30 grudnia 2013

Rok 2013: co najczęściej czytaliście o Puszczy Kampinoskiej

Pod koniec grudnia wszystkim zbiera się na podsumowanie roku, więc i ja nie będę gorszy. Na szczęście mijający rok obył się w Puszczy bez spektakularnych wydarzeń – powodzi, susz, katastrofalnych zanieczyszczeń środowiska. Powodów do otwierania korków od szampana też chyba nie było. Rok podsumujmy więc przeglądem 10 najczęściej czytanym newsów na blogu (a opublikowałem ich w tym roku 134):

1. Duchna droga, czyli gdzie straszy w Kampinosie
2. Którędy pojedzie kolejka do Kampinosu?
3. Na grzyba ten zakaz?
4. Wraca pomysł trasy S7 przez Puszczę
5. KPN ostrzega przed zwiedzaniem Atomowej Kwatery Dowodzenia
6. W Puszczy Kampinoskiej będzie 10 domów mniej
7.  13 lat w Puszczy Kampinoskiej: ile lasów ubyło? ile przybyło? 
8. Kolejowa Puszcza Kampinoska. Część 3,5, czyli errata palmirska
9. Po Wiśle będzie kursować wyszogrodzki tramwaj wodny
10. O sejmowym wystąpieniu słów kilka

Powstanie kolejna kampinoska galeria

Tydzień temu pisałem o pracach budowlanych przy galerii handlowej Tesco przy ul. Arkuszowej w Warszawie (okolice polany Opaleń). Jadąc dziś przez Laski zobaczyłem baner informujący, iż wkrótce w okolicy Puszczy Kampinoskiej powstanie kolejna galeria.

Nowa inwestycja to "Pasaż Izabelin" – jak sama nazwa wskazuje, powstanie w Izabelinie, a konkretnie na rogu ulic Matejki i Krasińskiego (kilkaset metrów od dyrekcji KPN-u). Nie ma się jednak co obawiać, budynek na szczęście nie będzie wielki – w planach jest 2-kondygnacyjny budynek i 35 miejsc parkingowych. Na razie inwestor poszukuje najemców i nie informuje o planowanym terminie oddania pasażu do użytku.
Ale co innego jest w tej inwestycji interesującego. Na stronie pasażu można znaleźć informację, że obecnie w gminie Izabelin mieszka 10,5 tys. mieszkańców, a przez najbliższe 6 lat może ich przybyć nawet 6,5 tysiąca! Ciekawe, gdzie się pomieszczą...