środa, 19 marca 2014

KPN zamawia zalesienia

Przybędzie nam w tym roku nieco lasów w Puszczy Kampinoskiej. Dyrekcja KPN ogłosiła właśnie przetarg na dolesianie. Prace obejmą stosunkowo niewielki obszar. Zalesianie planowane jest na 2,35 ha, a dolesianie w ramach wspierania naturalnej sukcesji – 5,45 ha.

Przetarg obejmie miejscowości: Aleksandrów, Dąbrówka, Famułki Królewskie, Gorzewnica, Górki, Janówek, Kępiaste, Kiścinne-Krogulec, Lasocin, Roztoka, Rybitew, Sowia Wola Folwarczna, Stara Dąbrowa, Truskawka, Zamość.

Razem do zasadzenia jest 33 647 sadzonek, w tym dąb 9124 szt., lipa 6888, klon zw. 3988, klon polny 470, brzoza 1760, jarzębina 720, modrzew 940, świerk 433 i krzewy 9324 szt.

Prace mają być wykonane do końca kwietnia br.

Konkurs fotograficzny "Moje ulubione miejsce w Puszczy"

Masz swoje ulubione miejsce w Puszczy Kampinoskiej? Zrobiłeś mu zdjęcie? Podziel się nim na profilu Puszczy na Facebooku. Autorzy trzech najlepszych fotografii otrzymają przewodniki „Puszcza Kampinoska i okolice – spacerem, rowerem” autorstwa Marcina Zamorskiego. Na zgłoszenia czekamy do 27 marca!

Szczegółowe zasady
Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie zdjęcia wykonane przez uczestnika, prezentujące Puszczę Kampinoską (tj. obszar KPN) lub otulinę Parku. Każde zgłoszenie musi zawierać
• imię i nazwisko autora,
• adres wysyłki nagrody,
• krótki opis miejsca wykonania zdjęcia/zdjęć.

W jednym zgłoszeniu można wysłać kilka zdjęć, ale nagrodę można otrzymać tylko za jedną fotografię. Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez jury w składzie: Jerzy Królikowski i Piotr Feliszek (administratorzy profilu Puszczy Kampinoskiej na Facebooku) oraz Marcin Zamorski (autor przewodnika „Puszcza Kampinoska i okolice – spacerem, rowerem”).

Zdjęcia zarówno zwycięzców, jak i pozostałych uczestników zostaną opublikowane na profilu Puszczy Kampinoskiej na Facebooku. Przesłanie zgłoszenia jest równoznaczne ze zgodą na nieodpłatne opublikowane konkursowych zdjęć oraz imion i nazwisk ich autorów. Organizatorzy rezerwują sobie prawo do niepublikowania zdjęć niskiej jakości.

Nagrody zostaną wysłane pocztą.

Zdjęcia należy wysłać na adres p.kampinoska@gmail.com lub na facebookowy profil Puszczy Kampinoskiej (w formie wiadomości, a nie komunikatu na tablicy)