czwartek, 24 kwietnia 2014

Wkrótce wraca promik

Ciąg dalszy newsów o komunikacyjnych powrotach. Wczoraj było o linii 800 z metra Młociny do cmentarza w Palmirach (rusza 26 kwietnia), a dziś o promie.

Tak jak przed rokiem, Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia promowe przewozy pasażerskie z Nowodworów do Łomianek. To ciekawa propozycja np. dla osób, które chcą się dostać rowerem z Białołęki do  Puszczy Kampinoskiej. 

Start sezonu: 1 maja. Prom będzie zabierał na pokład 12 osób oraz 12 rowerów.Od 1 maja do 30 czerwca będą pływały tylko w soboty, niedziele i dni świąteczne oraz dodatkowo 2 maja i 20 czerwca, a od 1 lipca do 31 sierpnia również w dni powszednie. 

środa, 23 kwietnia 2014

Wraca autobus do Palmir

Jak to pod koniec kwietnia bywa, Zarząd Transportu Miejskiego wznawia kursowanie linii 800, którą można szybko dostać się z Warszawy do cmentarza w Palmirach. Od 26 kwietnia autobus będzie kursować na trasie:
METRO MŁOCINY – trasa mostu Marii Skłodowskiej-Curie – Pułkowa – Łomianki: Kolejowa – Kiełpin Stary: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Dziekanów Polski: szosa gdańska – Palmiry: szosa gdańska – Palmiry: palmirska droga – Kampinoski Park Narodowy: palmirska droga – PALMIRY-MUZEUM

Linia 800 będzie kursowała do 31 października w dni wyznaczone rozkładem jazdy (zasadniczo w soboty, niedziele i święta oraz 2 maja i 20 czerwca).