czwartek, 31 lipca 2014

KPN ma nowego dyrektora

Minister Środowiska powołał dziś Mirosława Markowskiego na stanowisko dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego.

Mirosław Markowski jest absolwentem Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu ochrony parków narodowych oraz urbanistyki, planowania przestrzennego i gospodarki przestrzennej. W 1988 r. rozpoczął pracę w Kampinoskim Parku Narodowym jako nadleśniczy, a od 1 sierpnia 1995 r. był zastępcą dyrektora. Na stanowisku tym zajmował się: gospodarką przestrzenną, gospodarką nieruchomościami, informacją przestrzenną oraz współpracą z samorządami.

Mirosław Markowski na stanowisku dyrektora zastąpi Jerzego Misiaka, który po 26 latach piastowania tego stanowiska odchodzi na emeryturę.

środa, 30 lipca 2014

Bańka na yomb

Niedawno pisałem o zamówieniu Kampinoskiego Parku Narodowego na wyłożenie płytami typu yomb (patrz zdjęcie obok) 5 km puszczańskich dróg, przede wszystkim na wydmach. Wiadomość wzbudziła spore zainteresowanie, tak wiec wypada napisać o rozstrzygnięciu tego przetargu.

Park był gotów wyłożyć na zamówienie nawet blisko 2 mln zł. Udało się jednak sporo oszczędzić, bo podpisana właśnie umowa opiewa na nieco ponad milion złotych.


Zgodnie ze specyfikacją przetargu, prace mają zostać wykonane do końca października br. na 16 odcinkach dróg pożarowych (pełna lista dostępna jest w BIP-ie KPN-u). Jak zobaczycie yomb na szlakach, dajcie znać!