środa, 19 listopada 2014

Prośba o wypełnienie ankiety

Zwróciła się do mnie pewna studentka AWF-u z prośbą o rozpropagowanie ankiety dotyczącej turystyki w Puszczy Kampinoskiej. Wyniki zostaną przez nią wykorzystane do pracy magisterskiej poświęconej "Perspektywom rozwoju turystyki zrównoważonej w gminie Izabelin". Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś ma chwilę i ochotę, niech wypełni i pomoże polskiej nauce :)

Przejdź do ankiety

wtorek, 18 listopada 2014

Kiedy otwarcie nowego parkingu w Granicy?

Turyści przyjeżdżający do Puszczy Kampinoskiej przez Granicę z pewnością już zauważyli, że prace przy budowie nowego parkingu oraz polany rekreacyjnej są już na finiszu. Jak widać na zdjęciach, zrobiło się światowo. 


Niewątpliwie miejsce to będzie mogło przyjąć sporą liczbę turystów. Mnie osobiście cieszy jednak to, że kompleks powstał z gustem i nie jest przytłaczający. Szczególnie zauroczyła mnie toaleta typu toi-toi zamaskowana drewnianą konstrukcją :). No a do tego jest jeszcze oświetlenie, więc nie trzeba zmykać z Parku, gdy tylko zapadnie zmrok.
No ale kiedy ten przybytek zostanie otwarty dla turystów i nie będą oni musieli korzystać z tymczasowego parkingu? Zapytałem o to władze KPN-u. Z wyjaśnień wynika, że obiekt został odebrany przez Park z końcem października i teraz czeka tylko na pozwolenie na użytkowanie. Jak zostanie przyznane, obiekt zostanie otwarty.