niedziela, 1 listopada 2015

Coraz więcej ścieżek rowerowych wokół Puszczy

fot. pełnomocnik prezyd. Warszawy 
ds. komunikacji rowerowej
Wiele osób, które chcą pojeździć po Puszczy Kampinoskiej na rowerze, narzeka, że trudno dojechać do lasu tak, aby nie trzeba było jechać ruchliwymi drogami. Cóż, problem na szczęście staje się coraz mniej dokuczliwy. Oto bowiem ruszyła budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Radiowej w Warszawie, od skrzyżowania z Powstańców Śląskich do Kaliskiego. Wprawdzie dotychczas teoretycznie była tam ścieżka , to jednak miała ona jedynie nierówną nawierzchnię gruntową. Teraz będzie równiutki asfalt.

Co to oznacza w praktyce? Możliwość dojazdu niemal do samej Puszczy Kampinoskiej ścieżką rowerową. Jadąc z centrum, można się kierować np. ulicami Świętokrzyską, Prostą, Kasprzaka, Prymasa Tysiąclecia, Górczewską i Powstańców Śląskich. Dalej wspomnianą Radiową, a następnie żółtym szlakiem rowerowym przez Las Bemowski. Na koniec trzeba tylko przejechać stosunkowo spokojną lokalną drogą przez Janów i jesteśmy w Puszczy.

fot. pełnomocnik prezyd. Warszawy 
ds. komunikacji rowerowej
A to wcale nie koniec ścieżek rowerowych. Oto bowiem nowe pasy rowerowe wytyczane są na ulicy Wóycickiego – od Wólczyńskiej do Pułkowej. Razem będą miały blisko 3 km długości. Pasy mogą pomóc rowerzystom dojeżdżającym z Bielan.


Z planów na dalszą przyszłość, to gmina Izabelin – jak już pisałem – przymierza się do budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ul. 3 maja. Ponoć mamy się jej doczekać w 2017 r. 

2 komentarze:

  1. Bardzo wazna bylaby sciezka wzdluz ul Spacerowej z Borzecina do Mariewa.
    Duzy ruch codziennie pieszy, biegaczy rowerowy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na dniach zostaje oddana do użytku także ścieżka rowerowa w gminie Teresin, prowadząca od drogi krajowej numer 92 w stronę Kampinosu o długości około 5 kilometrów.

    OdpowiedzUsuń