wtorek, 12 maja 2015

Szykują się kolejne zmiany w Granicy

fot. specyfikacja przetargu
W tym roku otwarto w Granicy nowy parking wraz ze sporą polaną rekreacyjną. Na tym jednak nie koniec inwestycji w tym miejscu! Kampinoski Park Narodowy właśnie ogłosił zamówienie na remont pobliskiego skansenu.

Lista prac przewidzianych do wykonania jest długa i obejmuje m.in. wymianę/naprawę drzwi i okien, wymianę pokrycia dachowego i niektórych desek, otynkowanie ścian, impregnację drewna, uporządkowanie okolicznej zieleni itp. (po szczegóły odsyłam do specyfikacji przetargowej).

Oprócz tego KPN chce wybudować ścieżkę rekreacyjną o długości 400 metrów, na której ustawione zostaną różne urządzenia do ćwiczeń. Remont czeka ponadto Aleję III Tysiąclecia, gdzie sławne persony zasadziły swego czasu pamiątkowe dęby – będzie tam nowa ścieżka, ławki, płotki i „atrakcyjne wizualnie, stylizowane oznakowania alei”.

Całość prac ma zostać wykonana do końca listopada br.

Czy faktycznie warto przeprowadzać te prace? W dokumentacji przetargu umieszczono m.in. zdjęcia prezentujące obecny stan budynków skansenu przeznaczonych do remontu. Widać na nich dobrze, że faktycznie przydadzą się tam tego typu prace, bo nie wyglądają już najlepiej.