wtorek, 26 stycznia 2016

Zdobądź kampinoską odznakę

Czy wiedzieliście, że miłośnicy Puszczy Kampinoskiej mogą zdobyć specjalną odznakę krajoznawczą? Ja nie wiedziałem, ale uświadomił mnie pewien czytelnik.

Jak ją zdobyć? Nic trudnego. Odznaka jest jednostopniowa i może ją zdobywać każdy po ukończeniu 7. roku życia. Warunkiem jej otrzymania jest odbycie 8 wycieczek po terenie Puszczy (4 w części zachodniej i 4 w części wschodniej) we wszystkich porach roku oraz odwiedzenie 4 miejsc z 18 wskazanych w regulaminie. Każda taka wycieczka powinna liczyć minimum 10 km. Trasy możemy pokonywać nie tylko pieszo, ale i na rowerze oraz na nartach.

Dowodem odbycia wycieczek jest prowadzony przez nas dziennik – jak czytamy w regulaminie, może on mieć różnorodną formę, np. być wzbogacany o pieczątki i zdjęcia z mijanych miejsc. Z gotowym dzienniczkiem udajemy się do Regionalnej Pracowni Krajoznawczej PTTK w Warszawie, gdzie przed otrzymaniem odznaki powinniśmy uiścić 8 zł (przyznacie, cena nie jest wygórowana).

Odznaka Miłośnik Puszczy Kampinoskiej jest najstarszą mazowiecką odznaką krajoznawczą. Została ustanowiona w 1968 r. w celu popularyzacji jednego z najbardziej interesujących pod względem przyrodniczym i krajoznawczym regionu Mazowsza – Puszczy Kampinoskiej oraz przyczyniania się do pogłębiania wiadomości o tym rejonie.1 komentarz:

  1. Nie dziwi to biorąc pod uwagę ilość odznak ;-)
    http://www.msw-pttk.org.pl/odznaki/o_odznakach/ok.html

    OdpowiedzUsuń