piątek, 29 kwietnia 2016

Promu Łomianki – Nowodwory na razie nie będzie

fot. ZTM
Jak co roku w majówkę na warszawskim odcinku Wisły ruszają promy turystyczne. W zeszłych latach sporym zainteresowaniem odwiedzających Puszczę Kampinoską cieszyła się przeprawa łącząca Łomianki (Buraków) z Nowodworami. Niestety, jak wynika z komunikatu Zarządu Transportu Miejskiego, tego promu na razie nie będzie… ale przed wakacjami być może wróci na trasę.

Uprzejmie informujemy, iż w ogłoszonym przez Zarząd Transportu Miejskiego przetargu na przeprawę promową w lokalizacji Nowodwory – Łomianki nie wpłynęła żadna oferta. W związku z tym postępowanie przetargowe zostało unieważnione.

Z informacji uzyskanych od Wykonawcy, który w ubiegłych latach świadczył tę usługę wynika, że jest to spowodowane remontem Śluzy na Żeraniu i brakiem możliwości przeprawy jednostki pływającej.
Zgodnie z informacjami podanymi w Komunikacie nawigacyjnym nr 3/2016 na stronie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie, w czerwcu mają rozpocząć się pierwsze przeprawy przez remontowany obiekt. Wówczas planujemy ponowne ogłoszenie przetargu na przeprawę promową w lokalizacji Nowodwory – Łomianki, aby umożliwić korzystanie z tej przeprawy jeszcze przed okresem wakacyjnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz