poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Rozpoznaj ptaki z pracownikiem Parku

Już w najbliższą sobotę, 9 kwietnia, odbędzie się kolejna wycieczka z pracownikiem Kampinoskiego Parku Narodowego z serii „Akademia Kampinoska”.

W trakcie wycieczki pod hasłem „Wiosenne obserwacje ptaków” uczestnicy będą mieli możliwość obserwacji ptaków spotykanych na terenie Puszczy Kampinoskiej. Wraz z ornitologiem, Danutą Pepłowską-Marczak, spróbują rozpoznawać głosy napotkanych ptaków, posłuchają opowieści na temat ich biologii i ekologii. Organizatorzy liczą, że uda się spotkać piecuszki, pierwiosnki, czyże, gile, pokrzewki, zięby, dzięcioły, a być może również kruki, żurawie czy bociany czarne.

Miejsce zbiórki: parking leśny w Truskawiu, godz. 9.00 (ok. 500 m od pętli autobusowej). Dojazd: samochodem lub autobusem linii 708 ze stacji Metro Młociny. Czas trwania wycieczki: ok. 3-4 godz. Trasa wycieczki będzie przebiegać na terenie Obwodu Ochronnego Laski i będzie miała kształt pętli.

Udział w wycieczce jest bezpłatny

niedziela, 3 kwietnia 2016

Wiosna Kampinoska!

Jak na mój gust wiosna, szczególnie ta wczesna, jest najlepszą porą, by odwiedzić Puszczę Kampinoską. W bagnach jest jeszcze dużo wody, drzewa puszczają pierwsze liście, kwitną pierwsze kwiaty, latają już motyle czy bąki, gdzieś w oddali słychać stukanie dzięcioła czy odgłosy czapli… długo można by tak wymieniać. Poniżej kilka zdjęć, które próbują oddać to ulotne piękno: