środa, 31 sierpnia 2016

Imprezowy przegląd wydarzeń z Puszczy

Koniec lata to jak co roku okres zwiększonej częstotliwości imprez plenerowych. W najbliższych dniach nie zabraknie ich również w okolicy Puszczy Kampinoskiej, a nawet w samym Parku Narodowym. Poniżej krótki przegląd atrakcji.

1. Czytanie z parą prezydencką
3 września w parafii pw. Św. Rocha w Lipkowie na terenie parku parafialnego odbędzie się Narodowe Czytanie ,,Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, w którym weźmie udział Para Prezydencka. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14:30 plenerową projekcją 6. odcinka telewizyjnej wersji „Quo vadis” w reżyserii Jerzego Kawalerowicza oraz prelekcją, którą wygłosi historyk Krzysztof Jabłonka. W Lipkowie czytana będzie XII część przygotowanej przez Tomasza Burka adaptacji ,,Quo vadis” pt. ,,Koniec igrzysk”.2. Do Czosnowa na koncert i degustację
Tego samego dnia oraz 4 września w Czosnowie odbędzie się Festiwal Smaków połączony z X Dniami Czosnowa. W programie m.in. koncerty (np. Patrycji Markowskiej) oraz degustacja lokalnych, tradycyjnych potraw i wesołe miasteczko. W planie jest również rajd rowerowy po Puszczy Kampinoskiej.
3. Dzień otwarty KPN
10 września w Izabelinie, Granicy oraz kilku innych miejscach odbędzie się kolejny dzień otwarty Kampinoskiego Parku Narodowego. W bogatym programie przewidziano m.in. wycieczki z pracownikami parku, zwiedzanie ekspozycji, projekcje filmów, zajęcia ornitologiczne, warsztaty artystyczne czy zwiedzanie Chaty Kampinoskiej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.


4. Eko-piknik w Kampinosie
Imprezę plenerową planuje również gmina Kampinos. Gwoździem programu będzie koncert Stachurskiego. Poza tym przewidziano wiele innych występów artystycznych, pokaz sztucznych ogni czy akcję krwiodawstwa. Piknik odbędzie się 11 września.