O stronie


SKĄD FASCYNACJA PUSZCZĄ KAMPINOSKĄ?
Będąc uczniem liceum, znalazłem w szafie starą mapę Puszczy Kampinoskiej. Po jej obejrzeniu zdziwiło mnie, jak blisko Warszawy leży park narodowy z dzikim lasem. Tego samego dnia postanowiłem pojechać tam na rowerze. Na początek dojechałem tylko do granicy parku. Później, z każdym tygodniem zgłębiałem coraz dalsze zakamarki Puszczy, aż po kilku latach miałem zjeżdżone już wszystkie szlaki.

SKĄD TA STRONA?
Efektem zafascynowania Puszczą była spora liczba zdjęć i wiedzy. W końcu postanowiłem się nią podzielić na stronie Pkampinoska.republika.pl. Niestety, po kilku miesiącach zabrakło mi czasu i strona leżała odłogiem. Po zakończeniu edukacji postanowiłem ją jednak reaktywować i udoskonalić po nowym adresem. Tak powstał niniejszy blog, który już od dłuższego czasu z powodzeniem udaje mi się utrzymywać przy życiu, gromadząc coraz większą liczbę czytelników.

PO CO TA STRONA?
Ideą jest przekazywanie wiedzy o puszczy i jej pięknie. O ile tylko możliwe, unikam polityki, wszelkich sporów religijnych, światopoglądowych, filozoficznych itepe. Na razie stronę redaguję sam, ale jestem otwarty na współpracę. Jeśli chcesz pomóc w redagowaniu, masz uwagi i pomysły na udoskonalenie strony, napisz.

DLACZEGO PUSZCZA KAMPINOSKA?
Wiele osób nie wie, co takiego ciekawego jest w "Kampinosie". Ot, przeciętny las położony na płaskim i śmiertelnie nudnym Mazowszu. Pierwsza uwaga: Mazowsze może jest i płaskie, ale na pewno nie Puszcza Kampinoska! Deniwelacje dochodzą tu do 30 m i do tego można podziwiać jedne z lepiej wykształconych w Polsce (a może i nawet Europie) wydm parabolicznych kontrastujących z porośniętymi zielonymi łąkami lub zabagnionymi olsami. Do tego dochodzą liczne starodrzewy, z których wiele pamięta nie tylko I i II wojnę światową, ale i powstanie styczniowe! Nie wspomnę o rzadkich gatunkach roślin i zwierząt z symbolem Kampinoskiego Parku Narodowego, łosiem, na czele! Do dziś zachodzę w głowę, jakim cudem tak wiele unikatowych elementów zachowało się tak blisko największego miasta w Polsce!

ZASADY KOMENTOWANIA
Jako administrator strony rezerwuje sobie prawo usuwania komentarzy o charakterze: obraźliwym, chamskim, reklamowym, rasistowskim (i innych szerzących nietolerancję), pomówień lub mających znamiona łamania prawa, a także wypowiedzi ewidentnie odbiegających od tematu komentowanego wpisu.

I JESZCZE JEDNA UWAGA NA KONIEC! PISZEMY KAMPINOSKA (od miejscowości Kampinos) A NIE KAMPINOWSKA (Kampinows?)!!!

Kontakt
p.kampinoska@gmail.com

Komentarze

 1. http://www.kampinoskiebagna.pl/
  Jestem pełen uznania dla Pana wysiłku w prowadzeniu tego bloga .
  Dla uzupełnienia przesyłam adres strony poświęconej KPN www.kampinoskiebagna.pl
  Gdyby Pan uczestniczył w najbliższej konferencji to liczę na komentarz o tym ciekawym projekcie
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam!Bardzo miło mi przeglądać tego bloga, ponieważ Puszcza Kampinoska jest bliska również mojemu sercu, a wszystko rozpoczęło się od wykonywania tam pracy magisterskiej. To wspaniałe, że inni ludzie również doceniają piękno tego miejsca. Życzę wielu udanych wycieczek z ciekawymi obserwacjami!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zakochałam się w Puszczy kilka lat temu i co roku jak już zacznie się wiosna i jest w miarę sucho przemierzam ją per pedes tam gdzie mogę tak czy inaczej dotrzeć :) Blog jest bardzo ciekawy i ciesze się , że go prowadzisz. Mogę dzięki niemu po prostu sporo o Puszczy się dowiedzieć. Dziękuję i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczna strona dla wzzystkich fanów Puszczy! Gratuluję pomysłu, wykonania i zaangażowania w tworzenie poszczegolnych materiałów. Czytam z ogromną przyjemnością. Pozdrawiam, Wojtek

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz